آرایشگرها مواظب باشند !

7 / 10
از 2 کاربر
مقالات >> سلامت >> سرطان >>

تماس مداوم با مواد رنگ کننده مو ، و سایر مواد شیمیایی که در سالن های زیبایی (آرایشگاه ها و سلمانی ها ) استفاده می شود احتمال ابتلای به سرطان را افزایش می دهد . موسسه بین المللی تحقیق و بررسی عوامل سرطان زا این مطلب را عنوان نمود. این موسسه بین المللی چنین شغلهایی را بعنوان "احتمالا سرطانزا" برای افراد طبقه بندی نموده است.

آرایشگرها-مواظب-باشند

محققان دریافتند که آرایشگرها و سلمانی ها در معرض موادی قرار دارند که می توانند سبب بروز سرطان گردند.

بعضی از محصولاتی که توسط آرایشگرها استفاده می شود مانند رنگ موها، رنگبرها، مواد آرایشی، مواد فر کننده مو در تحقیقات انجام شده بر روی موشهای آزمایشگاهی ثابت شده که سبب بروز تومور در این موشها و همچنین سبب بروز سرطان مثانه در انسان گردیده است. در مواردی ازاین تحقیق، زمانی که استفاده از رنگ موهای دائمی و رنگهای تیره کننده مو بیشتر بوده خطر ابتلای به سرطان نیز افزایش یافته است.
تحقیقات انجام شده در این موسسه نشان داد که خطر ابتلای به سرطان مثانه در میان آرایشگرهای مرد بیشتر بود.

دکتر یون رئیس انجمن سرطان امریکا اظهار می دارد: افرادی که در آرایشگاهها کار می کنند، با پوشیدن دستکش می توانند تماس پوست را با این مواد سرطانزا کاهش دهند.
محققان در حال بررسی هستند تا دریابند آیا این مواد برای فردی که از این مواد برای رنگ کردن موهای خود استفاده کرده میتواند سبب افزایش ابتلای به سرطانهایی همچون سرطان مثانه، سرطان خون،تومور مغز استخوان ،تومورهای لنفاوی، سرطان شش، سرطان سینه، سرطان گردن و سرطان دهان گردد؟

منبع:www.news.yahoo.com

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :