بهترين تاريخ برای زايمان!

10 / 10
از 2 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

بهترين-تاريخ-برای-زايمان

خبرگزاری آسوشيتدپرس- نيويورک- نوزادانی كه در هفته 39 بارداری متولد می شوند (سزارين يا طبيعی) نسبت به نوزادانی كه زودتر از اين تاريخ بدنيا می آيند از سلامت عمومی بالاتری برخوردارند. تحقيقات انجام شده چنين نشان می دهد.

نوزادانی كه زودتر از هفته 39 بارداری به دنيا می آيند ممكن است مشكلات بيشتری از جمله مشكلات تنفسی داشته باشند (دوره كامل بارداری اگر از اولين روز آخرين پريود حساب شود 40 هفته يعنی 280 روز می باشد). طی مقاله‌ای كه توسط محققان در مجله Medicine به چاپ رسيد اگر نوزادانی حتی چند روز جلوتر از هفته 39 بارداری بدنيا بيايند از نظر سلامت عمومی با نوزادانی كه در هفته 39 بارداری بدنيا می آيند متفاوت می باشد.
اين يافته‌ها، می تواند راهنمای خوبی برای مادرانی باشد كه قصد دارند به روش سزارين و در تاريخ از پيش تعيين شده زايمان كنند. بنابراين پزشكان زنان و زايمان بايد زمان سزارين مادران باردار را پس از هفته 39 بارداری تعيين كنند مگر اينكه آزمايشات رشد كامل ريه‌ها را نشان دهد.

در آمريكا، حدود 31% از زايمان‌ها به روش سزارين انجام می شود كه دلايل مختلفی دارد. سن بالای مادران باردار، زايمان‌های چندقلو، ترس پزشكان از قوانين كه ممكن است منجر به شكايت از عملكرد آنان شود، از طرفی خود پزشكان و مادران باردار روش سزارين را ترجيح می دهند!
در سال 2006 ميلادی، دولت آمريكا هشدار داد عمل جراحی سزارين هم برای مادر و هم برای نوزاد وی خطرات بيشتری در بر دارد از جمله مشكلات تنفسی كه اين نوزادان به آن دچار می شوند.

تحقيق جديدی كه توسط دانشگاه «بيرمنگام» صورت گرفت حاكی از آن بود كه بيش از يک سوم از زايمان‌ها به شيوه سزارين و قبل از هفته 39 بارداری صورت گرفته بود و افرادی كه در هفته 37 بارداری سزارين شده بودند ميزان مشكلات تنفسی و عفونتی، قند خون پايين و نياز به مراقبت‌های ويژه در نوزادان آنها 2 برابر شده بود.

15% از نوزادانی كه در هفته 37 بارداری و 11 درصد از نوزادانی كه در هفته 38 بارداری بدنيا آمده بودند دارای اشكالات سلامتی بودند در حاليكه فقط 5% از نوزادانی كه در هفته 39 بارداری بدنيا آمده بودند دارای مشكلات سلامتی بودند؛ از طرفی نوزادانی كه به روش سزارين بدنيا آمده بودند مشكلات تنفسی بيشتری داشتند نسبت به نوزادانی كه به روش طبيعی به دنيا آمده بودند زيرا انقباضات رحمی كه در طی بدنيا آمدن نوزاد به شكل طبيعی صورت می گيرد خود سبب پاكسازی ريه‌های نوزاد شده و مشكلات تنفسی نوزاد را بعد از به دنيا آمدن كمتر می كند.

منبع : سايت webMD
مترجم : نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :