تسکين درد با استفاده از فلفل قرمز!

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

آيا تا کنون تجربه کرده ايد که چگونه پس از خوردن يک سس بسيار تند بي اختيار زبان و دهانتان سوخته و به اصطلاح آتش مي گيريد! اکنون دانشمندان در حال آزمايش و بررسي بر روي اين موضوع مي باشند که آيا ماده موجود در اين نوع سس ها که اين چنين باعث سوختن مي شود، مي تواند در تسکين دردهاي ناشي از عمل هاي جراحي سودمند باشد!؟

پزشکان چندين قطره از يک ترکيب شيميايي را که حاوي ماده فلفل قرمز مي باشد مستقيما بر روي زخم هاي باز حاصل از يک عمل جراحي (مانند تعويض مفصل زانو و يا بعضي از جراحي هايي که بسيار دردناک مي باشند) ريخته و نتيجه آن را بررسي کردند؛ البته اين روش را هرگز در منزل انجام ندهيد! زيرا در اين آزمايشات که بر روي داوطلبان صورت مي گيرد اولا بيماران در حالت بيهوشي هستند بنابراين با سوختن ناگهاني فرياد نمي کشند و ثانيا پزشکان از ماده فلفل قرمزي که کاملا پالايش و ضدعفوني شده استفاده مي کنند تا سبب عفونت در بيماران نشود .

تسکين-درد-با-استفاده-از-فلفل-قرمز

چرا ماده ای که اينقدر سوزاننده است مي تواند سبب تسکين و آرامش درد گردد!؟

زماني که يک فلفل تند را گاز مي زنيد، پس از احساس سوختن بر روي زبان ، بي حس مي گردد. پزشکان اميدوارند که با استفاده از مقدار مناسب و بسيار دقيق اين ماده بر روي عصب هاي دريافت کننده درد بتوانند اين اعصاب را به مدت چندين هفته بي حس کنند. در نتيجه بيماران از درد کمتري رنج مي برند و تا زمان بهبودي بيماران از داروهاي مخدر کمتري براي تسکين درد آنان استفاده مي شود.
دکتر «آسوانک» يک متخصص ا