سایز شلوار و احتمال ابتلا به سرطان !

6 / 10
از 9 کاربر
مقالات >> سلامت >> سرطان >>

سایز-شلوار-و-احتمال-ابتلا-به-سرطان

سایز شلوار در افراد مختلف صرف نظر از اینکه فرد دارای چه وزنی است می تواند معیار مناسبی برای احتمال ابتلای افراد به بعضی از سرطان ها باشد ! محققان دانمارکی اعلام کردند . داشتن کمری پهن و باسنی بزرگ ، نشان دهنده انباشت و ذخیره چربی های درون شکمی است ؛ این چربی های ذخیره شده در ناحیه شکم و باسن بسیار مضر بوده و سبب تجمع چربی به دور اندام های حیاتی بدن در این ناحیه می گردد که این امر به نوبه خود با بروز بیماری های دیابت نوع 2، فشار خون بالا و بیماری های قلبی در ارتباط است .

شاید گفته شود سایز لباس افراد به فیزیک و اندام آنها مربوط می شود و ربطی به مبتلا شدن به بیماری ها ندارد ، اما محققان اخیراً اعلام کرده اند به نظر می رسد سایز لباس می تواند معیار مناسبی برای میزان چاقی افراد و میزان چربیهای ذخیره شده در ناحیه شکم باشد . دکتر «لورا هوگوس» از دانشگاه «ماستریخ» اعلام نمود . محققان با استفاده از جمع آوری اطلاعات و ارزیابی آنها که با تحقیق بر روی 2500 مرد و زن در زمینه سرطان و رژیم غذایی انجام شده بود توانستند به وجود رابطه ای میان سایز لباس افراد و سایز باسن و دور کمر آنها پی ببرند .

سایز دامن و شلوار در زنان و مردان به خوبی با اندازه باسن و دور کمر مرتبط می باشد . محققان با دنبال کردن تحقیقات خود به مدت 13 سال ، دریافتند در زنان هر چه سایز دامن آنها بزرگتر باشد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان های ناحیه رحم قرار دارند در حالی که در مردان هر چه سایز شلوار آنها بزرگتر باشد بیشتر در خطر ابتلا به سرطان کلیه قرار دارند .

این تحقیقات بیانگر این مطلب است که سایز لباس می تواند میزان تجمع چربی ها در نواحی بدن را نشان دهد ؛ از نظر محققان در جایی که اندازه دور کمر افراد در دسترس نمی باشد سایز لباس انها می تواند میزان ابتلای افراد به بعضی از سرطان ها را مشخص نماید .
منبع:www.reuters.com

Mary : نظر
0 0
عالي بود خيلي جالب بود مطلبي كه خوندم پس مراقب سايز شلوارمون باشيم
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :