سلامت ماندن به هنگام بازنشستگی

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

سلامت-ماندن-به-هنگام-بازنشستگی

رمز و راز سلامتی جسم و روان افراد پس از بازنشستگی تنها در یک چیز نهفته است : کار !
افراد بازنشسته ای که پس از بازنشستگی نیز به کار کردن (البته کمتر از کار کردن در زمان غیر بازنشستگی) ادامه دهند و به شکل نیمه وقت مشغول به کار شوند ، احتمال ابتلا به بیماری ها و همچنین احتمال کاهش توان جسمی در آنها کمتر است . محققان آمریکایی اعلام کردند :
محققان با بررسی اطلاعات گرفته شده از 12000 مرد و زن در سنین 51 و 61 سال متوجه شدند افراد بازنشسته ای که پس از بازنشستگی همچنان به کار کردن ادامه می دهند مانند کار کردن بصورت نیمه وقت و یا کارهای موقتی ، نسبت به افراد بازنشسته ای که پس از بازنشسته شدن کاملاً کار را کنار می گذارند و خود را باصطلاح خانه نشین می کنند احتمال ابتلا به 8 بیماری در آنها کمتر است : فشار خون بالا ، دیابت ، سرطان، بیماری های قلبی و ریوی ، سکته ، آرتروز و بیماری های روانی !

بازنشستگانی که بصورت نیمه وقت مشغول به کار می شوند کمتر دچار ناتوانی های حرکتی در زمینه لباس پوشیدن ، راه رفتن ، غذا خوردن و حمام کردن می شوند .
پروفسور «لانگ» از دانشگاه مریلند اظهار می دارد دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد کار کردن می تواند برای افراد مفید بوده و ضامن سلامتی آنها باشد زیرا : زمانی که شما کار می کنید دارای یک برنامه روزانه هستید و فعالیت فیزیکی بیشتری انجام می دهید ، از نظر مالی تأمین می شوید ، با اجتماع و مردم در رابطه هستید ، کار کردن فرصتی است برای یادگیری مهارتهای جدید و تقویت مغز و ذهن همچنین سبب تعامل با دیگران می گردد ، کارکردن سبب حفظ و افزایش اعتماد به نفس شده و به شما شخصیت و هویت می دهد . کارکردن سبب می شود افراد باز نشسته ، حس ارزشمند بودن پیدا کرده و زندگی آنها هدفمند گردد و از نظر محققان ، این حس می تواند سبب بهداشت و سلامت فیزیکی و فکری در افراد بازنشسته گردد .

محققان اظهار می دارند اگر افراد بازنشسته ، همچنان ارتباط خود با اجتماع را از طریق کارکردن حفظ کنند و در زندگی خود دارای هدف باشند سلامت جسم و مغز انان بسیار بهتر خواهد بود نسبت به زمانی که افراد بازنشسته پس از بازنشستگی تصمیم به خانه نشینی گرفته و کار کردن را کنار می گذارند !

منبع:www.ruiters.com

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :