عادت هایی که شما را زودتر پیر می کنند

8 / 10
از 2 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

چهار عادت بد که شامل :سیگار کشیدن ،مشروبات الکلی،بی تحرکی و تغذیه نا سالم می باشد می توانند شما را 12 سال پیرتر نشان دهند.
طی تحقیقی که بر روی 5000 نفر و طی 20 سال در انگلستان انجام شد محققان دریافتند که داشتن یک سبک زندگی سالم (Lifestyle) و دوری از چهار عادت می تواند افراد را جوانتر و سالم تر نگه دارد.

عادت هایی که شما را زودتر پیر می کنند

بطور کلی، 314 نفر از افراد مورد تحقیق هر چهار عادت بد و ناسالم را داشته و از این تعداد 91نفر از آن ها طی دوره تحقیق فوت کردند و در بین 378 نفر از افراد مورد تحقیق که هیچ یک از این عادات بد را نداشتند فقط 32 نفر از آن ها طی دوره ی تحقیق فوت کردند.

عادات پر خطر عبارتند از:مصرف دخانیات،نوشیدن مشروبات الکلی،نداشتن فعالیت فیزیکی،خوردن میوه و سبزیجات کم تر از سه بار در روز.این عادات به طور قابل ملاحظه ای خطر مرگ افراد را افزایش داده و سبب می شود افرادی که مبتلا به این عادات هستند 12 سال دیرتر از افرادی که زندگی سالمی دارند،به نظر آیند.

گروه سالم افرادی بودند که سیگار نمی کشیدند و یا سیگار کشیدن را کنار گذاشته بودند،مشروبات الکلی نمی خوردند و افرادی که حداقل 2 ساعت در هفته فعالیت فیزیکی داشتند و یا ورزش میکردند و حداقل 3 بار در روزمیوه و سبزیجات تازه میخوردند.

عادت هایی که شما را زودتر پیر می کنند1

محققان اظهار داشتند: برای اینکه در گروه افراد سالم قرار بگیرید نیازی نیست که افراط کنید و داشتن این چهار عادت سالم برای اکثر افراد امکان پذیر میباشد.بطور مثال خوردن یک هویج،خوردن یک سیب و یک لیوان آب پرتغال طبیعی می تواند کافی باشد.توصیه می شود که افراد بزرگسال حداقل روزانه چهار فنجان میوه و سبزیجات بخورند و حداقل 2 ساعت و نیم در هفته فعالیت های ورزشی داشته باشند.

با توجه به تحقیقات انجام گرفته بر روی مرگ و میرهایی که طی 20 سال رخ داده بود یکی از دلایل عمده آن ها مرگ بر اثر ابتلا به بیماریهای قلبی و سرطان بوده که هر دوی این موارد به سبک زندگی ناسالم مربوط می شوند.

منبع:Associated Press

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :