هورمون درمانی و سرطان ریه !

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> سرطان >>

هورمون-درمانی-و-سرطان-ریه

خبرگزاری فرانسه – هورمون درمانی در دوران یائسگی خطر بروز ابتلا به سرطان سینه و حملات قلبی را افزایش می دهد و همچنین می تواند سبب افزایش خطر مرگ و میر در میان زنان مبتلا به سرطان ریه گردد ، محققان اعلام کردند :

در تحقیقی که بر روی 608/16 زن یائسه صورت گرفت ، محققان تأثیرات مصرف داروهای هورمونی (استروژن و پروستروژن) را در افراد یائسه بررسی و ارزیابی نمودند . در این تحقیق میزان شیوع سرطان ریه و مرگ و میر ناشی از آن را بر روی زنانی که هورمون درمانی می کردند طی یک دوره 5 ساله بررسی کردند . محققان متوجه شدند میزان مرگ و میر در بین زنان مبتلا به سرطان ریه که هورمون درمانی می کردند دو برابر افزایش یافته بود ؛ خطر مرگ در زنان یا ئسه ای که دچار سرطان ریه بودند و هورمون درمانی نیز داشتند 61% افزایش یافته بود نسبت به زنان یائسه ای که هورمون درمانی نمی کردند .

محققان اظهار داشتند اگرچه سرطان سینه شایع ترین سرطان در میان زنان می باشد ، اما مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در بین زنان بیشتر است.با توجه به اینکه خطرات ناشی از هورمون درمانی بسیار بیشتر از فواید ان می باشد پزشکان باید در تجویز هورمون درمانی برای افراد یائسه احتیاط لازم را رعایت نمایند .

منبع:www.yahoonews

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :