پر خواب ها و کم خواب ها مراقب سلامت خود باشند !

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

پر-خواب-ها-و-کم-خواب-ها-مراقب-سلامت-خود-باشند

افرادی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابند و یا افرادی که بیشتر از 9 ساعت می خوابند ، هر دو گروه احتمال ابتلای به چاقی در آنها افزایش می یابد . طبق تحقیقات جدید انجام شده ، میان خواب نا منظم و چاقی شکمی رابطه ای وجود دارد .
این تحقیق همچنین خواب کم را با مصرف زیاد الکل ، فعالیت فیزیکی کم و سیگار کشیدن زیاد مرتبط دانست .

در این تحقیق اهمیت رابطه بین خواب نا متعادل و چاقی و همچنین بروز مشکلات جسمی، تایید شده است . اطلاعات حاصله از این تحقیق نشان می دهد که هیچیک از دو گروه کم خواب ها و پر خواب ها مورد تأیید نمی باشند .

این اطلاعات حاصل تحقیق بین 78000 نفر از افراد بزرگسال در امریکا می باشد . بیشتر افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابیدند سیگاری بودند (حدود 31%) و همچنین در بین افرادی که 9 ساعت و یا بیشتر می خوابیدندنیز 26% سیگاری بودند، افرادی که میزان ساعات خواب آنها نرمال بود چاقی کمتر در آنها دیده می شد یعنی 22% این افراد چاق بودند ، افرادی که مشروبات الکلی زیاد مصرف می کردند ، کمتر از همه می خوابیدند .

پر-خواب-ها-و-کم-خواب-ها-مراقب-سلامت-خود-باشند-1

در همین تحقیق ، نیمی از افرادی که هر شب 9 ساعت و یا بیشتر می خوابیدند از نظر فعالیت بدنی در طول روز عملاً افرادی غیر فعال بودند و این گروه بسیار بدتر از افرادی بودند که کمتر و یا در حد نرمال می خوابیدند . بسیاری از افرادی که 9 ساعت و یا بیشتر می خوابند ممکن است دچار مشکلات جسمی فراوانی باشند که ورزش کردن را برای آنان مشکل می کند .

کارشناسان معتقدند در بسیاری از افرادی که دچار کم خوابی هستند استرس و مشکلات روحی روانی دخیل می باشند . خواب با میزان ترشح هورمون تنظیم کننده اشتها و هم چنین ابتلای به دیابت و فشار خون بالا در ارتباط میباشد.خواب مناسب و کافی می تواند شیوه ای استاندارد برای کاهش وزن و جلوگیری از چاقی باشد.

منبع:www.news.yahoo.com

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :