پنج عادت برای افزایش طول عمر

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

آیا واقعا برای هر فردی این امکان وجود دارد که به سن ۱۰۰ سالگی برسد؟ تازه ترین خبرها حاکی از آن است که بدن شما توانایی آن را دارد که ۱۰۰ سال عمر کند به شرطی که شما در یک مسیر درست و مناسب قدم بگذارید.

منظور از مسیر درست آن است که یک نگاه منصفانه ای به عادات و نحوه ی زندگی کردن خود در حال حاضر بیندازید. اغلب ما دچار عاداتی شده ایم که این سلامتی بالقوه را که در تمام افراد وجود دارد به مخاطره افکنده ایم! اما هرگز اجازه ندهید که این عادات بد گذشته شما را ناامید کند زیرا برای داشتن عادات جدید هرگز دیر نیست؛ عادات بد گذشته را تغییر دهید. بدن شما با کمال مهربانی به این تغییر پاسخ خواهد داد. آنچه که مهم است این می باشد که از این لحظه به بعد چگونه زندگی خواهید کرد.

پنج-عادت-برای-افزایش-طول-عمر

5 عادت ویژه

برای اینکه عادات و رفتارهای بد گذشته تغییر کرده و رفتارهای جدیدی در مغز ما شکل بگیرند حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز طول می کشد . زمانی که الگوی جدید در مغز ما شکل گرفت، این الگوی جدید تبدیل به یک پاسخ رفتاری اتوماتیک خواهد شد. در حالی که شما عادات بهداشتی جدید را گسترش می دهید این عادات جدید کم کم جایگزین عادات بد گذشته می شوند. این عادات درست و بهداشتی که منجر به عمر طولانی تری می شود، برگرفته از عادات و رفتارهایی است که افراد ۱۰۰ ساله در سراسر جهان داشته اند؛ دکتر «مائو» اظهار می دارد «من می توانم با کمال اطمینان به شما بگویم که این عادات باعث تغییر کردن شما و جوان شدن شما می گردند! »

روزانه پنج وعده ی غذایی داشته باشید.

معمولا یکی از عادات غذایی، خوردن ۳ وعده ی غذایی در طول روز می باشد اما خیلی بهتر است که پنج وعده ی غذایی اما کوچک و سبک داشته باشیم. زمانی که پنج نوبت در طول روزوعده ی غذایی کوچک میل می کنید در حقیقت شما در تمام طول روز یک جریان پیوسته ای از مواد مغذی، قند خون و انرژی زا را به بدن خود می رسانید؛ علاوه بر این خوردن به این شیوه فشار کمتری بر دستگاه گوارش و سیستم سوخت و ساز بدن وارد می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

از پله به جای آسانسور استفاده کنید.

مزایای سلامتی حاصل از داشتن یک برنامه ی ورزشی روزانه، آنقدر زیاد است که لازم به ذکر نمی باشد. ورزش کردن به طور مرتب می تواند سبب افزایش سلامتی جسمی شود،سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، مفاصل حرکتی بدن را تقویت می کند و همچنین انرژی بدن را افزایش می دهد و … همیشه در تمام طول روز از فرصت های پیش آمده برای داشتن یک فعالیت فیزیکی استفاده کنید،مثلا به جای آسانسور از پله استفاده کنید، به جای ماشین سواری دوچرخه سواری کنید،پیاده روی کنید و یا بدوید. ورزش های «تای چی» را انجام دهید و در کلاس های ورزشی شرکت نمائید؛ ورزش کردن و سالم ماندن را تجربه کنید.

خندیدن را فراموش نکنید!

تحقیقات نشان داده خنده و شادی سبب تقویت سیستم ایمنی می گردد و در نتیجه به نوعی بدن را در مقابل بیماری و سرطان حفظ می نماید. خندیدن سبب افزایش ترشح «اندورفین» در مغز می شود و در نتیجه یک حس خوشی و سرحالی به ما می دهد؛ بدون شک افرادی که شادتر هستند زندگی سالم تر و طولانی تری دارند.

پنج-عادت-برای-افزایش-طول-عمر-آب

آب بنوشید!

آب برای سلامت فیزیولوژی بدن ضروری است. افرادی که به سن ۱۰۰ سالگی رسیده اند در سراسر جهان یکی از رموز عمر طولانی خود را نوشیدن آب به اندازه ی کافی ذکر کرده اند و دانشمندان نیز این مطلب را تأیید می کنند. آنچه در تمام این افراد مشترک است نوشیدن آب از منابع پاک و سالم می باشد؛ منابع آبی که از شهرها فاصله دارد و عاری از هر نوع مواد آلوده و یا شیمیایی می باشد. سعی کنید از آب فیلتر شده استفاده کنید،به ویژه از فیلترهایی استفاده کنید که ناخالصی های موجود در آب را گرفته اما مواد معدنی محلول در آب را حفظ می کند. برای گذاشتن آب در یخچال هرگز آن را داخل بطریهای پلاستیکی نریزید زیرا ترکیبات شیمیایی مضر بطری پلاستیکی به درون آب نفوذ می کند.

پنج-عادت-برای-افزایش-طول-عمر-مدیتیشن

با انجام مدیتیشن (مراقبه) به آرامش برسید.

استرس ریشه ی اکثر بیماری هایی است که دوره ی عمر ما را کوتاه تر می کند. امروزه استرس های موجود در زندگی همچنان در حال افزایش است و باید به دنبال راهی برای مقابله ی با آن باشیم. مراقبه (مدیتیشن) یکی از بهترین روش هایی است که می تواند استرس و تنش ها را کاهش داده و به ما جانی تازه بخشد.

نفس کشیدن یکی از اعمال حیاتی است که بدن ما انجام می دهد و در مراقبه، ما یاد می گیریم که چگونه به طور صحیح و اصولی نفس بکشیم تا بتوانیم ۷۰درصد مواد مضر و سمی را از بدن خود خارج سازیم؛ مراقبه سبب آرامش فکر و ذهن ما می شود؛ هورمون های ترشح کننده در اثر استرس را کاهش می دهد و ما را به هدف مان که همان داشتن زندگی آرام تر و عمر طولانی تر است نزدیک می کند.

این مراقبه را انجام دهید.

به راحتی بر روی صندلی و یا کف زمین بنشینید. چشمان خود را بسته و به طور طبیعی نفس بکشید. به محض اینکه فکری وارد ذهن شما می شود این گونه تصور کنید آن را داخل بادکنکی کرده و در هوا رها کنید تا آنقدر بالا رود که در ذهن شما ناپدید گردید این عمل را تکرار کنید تا تمام افکار هجوم آورده به ذهن شما، از ذهنتان خارج شود. بعد از چند لحظه بدن شما احساس سبکی می کند و ذهن و مغز شما آرامش می یابد.

در ابتدای کار ممکن است کمی سخت به نظر آید اما پس از چند بار تکرار و  تمرین راحت تر و سریعتر می توانید این مراقبه را انجام دهید.

منبع:yahoohealth

مترجم:نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :