چاقی و افسردگی در زنان مسن

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

در زنان مسن چاقی و افسردگی معمولاً همراه هم هستند . تحقیق جدید در آمریکا بیانگر این مطلب است . در این تحقیق اطلاعات مربوط به قد ، وزن ، عادات رژیم غذایی و عادات ورزشی ، و همچنین شاخص توده بدنی (MBI) در 641/4 زن که در سنین 40 تا 65 سال بودند مورد بررسی قرار گرفت ، زنان همچنین به پرسشنامه ای پاسخ دادند که بر اساس جواب های داده شده میزان افسردگی آنان ارزیابی می شد .

چاقی-و-افسردگی-در-زنان-مسن-1

زنانی که دارای علائم افسردگی بودند احتمال بروز چاقی در آنان دو برابر بیشتر بود (شاخص توده بدنی آنها 30 یا بیشتر باشد) و زنان چاق نیز احتمال بروز افسردگی در آنان دو برابر بود . تحقیقات همچنین نشان داد زنانی که میزان BMI (شاخص توده بدنی) در آنها 30 و یا بیشتر بود بسیار کم ورزش می کردند و از طرفی کالری بیشتر مصرف می کردند نسبت به زنانی که BMI آنها کمتر بود . حتی زمانی که محققان عوامل دیگری از قبیل وضعیت تأهل ، تحصیلات ، مصرف دخانیات و استفاده از داروهای آرام بخش را در این افراد در نظر گرفتند ، ولی رابطه بین چاقی و افسردگی همچنان به قوت خود باقی بود .

دکتر «جورج سیمون» محقق دانشگاه سیاتل اظهار داشت به نظر می رسد چاقی و افسردگی یک رابطه موازی با هم دارند و باعث تشدید یکدیگر می شوند . زمانی که افراد اضافه وزن پیدا می کنند احتمال بروز افسردگی هم در آنها بالامی رود و همچنین زمانی که آنها دچار بیماری افسردگی می شوند در کم کردن وزن خود دچار مشکل می شوند .چاقی می تواند سبب ضعیف شدن اعتماد به نفس افراد شده و آنها را در کم کردن وزن با شکست مواجه کند . اگر افراد چاق اعتماد به نفس خود را بیابند در کم کردن وزن خود موفق تر می باشند .

منبع:www.news.yahoo.com

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :