چقدر در شبانه روز می خوابید

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> دانستنی های سلامت >>

چقدر در شبانه روز می خوابید

افرادی که 9 ساعت و یا بیشتر در روزمی خوابند نسبت به افرادی که ساعت خواب آنان کمتر از این مدت می باشد ، احتمال ابتلا به بیماری فراموشی و زوال عقل درآنها بیشتر است.

محققان اسپانیایی با تخمین بر روی 3.300 فرد بزرگسال که بمدت 3 سال انجام شد دریافتند افرادیکه در شبانه روز -خواب نیمروزی نیز در نظر گرفته شد- 9 ساعت و یا بیشتر می خوابیدند  احتمال بروز بیماری فراموشی در آنان 2 برابر بیشتر بود نسبت به افرادی که 7 ساعت در شبانه روز می خوابیدند.

محققان معتقدند رابطه ای میان خواب زیاد و بیماری فراموشی وجود دارد اما اینکه چه عاملی سبب بروز بیماری زوال عقل در اثر خواب زیاد می گردد هنوز کشف نشده است.

چقدر در شبانه روز می خوابید

محققان می گویند با تحقیقاتی که برروی افراد مورد تحقیق صورت گرفت (افراد پر خواب و کم خواب) به این نتیجه رسیدند که کمبود خواب هیچ رابطه ای با بروز بیماری زوال عقل و فراموشی ندارد (درصورتیکه  بین پر خوابی و ابتلا به بیماری زوال  عقل یک رابطه وجود دارد . از این رو محققان توصیه می کنند اگر فرد مسنی که ساعت خواب وی معمولا در حد استاندارد (7 الی 8 ساعت در شبانه روز)بوده اگر به طور ناگهانی به فردی پرخواب تبدیل شده و زیادتر از حد معمول می خوابد حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنند زیرا این مساله می تواند نشانه ابتدایی از بروز یک مشکل در سلامت وی باشد.

منبع:yahoohealth

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :