چگونگی زیاد کردن هوش و حافظه!

7 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> قلب،ریه،مغز >>

شما می توانید قدرت هوشی و توانایی ذهن خود را بطور طبیعی و به آسانی بالا ببرید! با خواندن این مقاله چگونگی آن را در می یابید !

• ماهیچۀ مغزتان را ورزش دهید !

بهترین راه برای تیز و دقیق نگه داشتن هوش و ذهن ،ورزش دادن آن می باشد .
کاهش تدریجی حافظه وکم شدن قدرت تمرکز ذهن نتیجۀ کاهش یافتن جریان خون به سمت مغز واز دست رفتن سلول های مغزی می باشد . تحقیقات نشان داده است ورزش جسمی سبب فعالیت مغز با بالاترین ظرفیت خود می شود وهمین امر سبب می گردد سلول های مغزی تکثیر یافته و ارتباط داخلی آنها با یکدیگر قویتر گشته و آنها را از زوال محافظت نماید .

چگونگی-زیاد-کردن-هوش-و-حافظه

• برای تقویت و دقیق کردن فکرو ذهن خود این روشها را به کار گیرید :

چگونگی-زیاد-کردن-هوش-و-حافظه-بازی-فکری

- بازی های فکری را که سبب تحریک وتقویت ذهن شما می شوند وارد زندگی روزمرۀ خودکنید تا بتوانید مغزتان را همیشه فعال و هشیار نگه دارید . همیشه با دقت گوش دهید واسامی ،لیست خرید ،وفعالیت های روزانه را که باید انجام دهید به خاطر بسپارید .حل جداول وبازی های فکری بسیار مفید می باشند.

چگونگی-زیاد-کردن-هوش-و-حافظه-بازی-پیاده-روی-تند

- انجام منظم ورزش های قلبی_عروقی، مانند پیاده روی تند، دویدن آهسته، دوچرخه سواری، وشنا سبب افزایش جریان خون به سمت مغز شده و باعث تقویت حافظه به میزان 20تا 30%می گردد.

چگونگی-زیاد-کردن-هوش-و-حافظه-خواب-خوب

- خوابیدن؛ یک خواب شبانۀ خوب برای انرژی بخشیدن به مغز حیاتی و ضروری است زیرا بدن ما طی خواب بازسازی شده ونیرو می گیرد،زمانی که احساس خستگی می کنید یک چرت 15 دقیقه ای داشته باشید.

چگونگی-زیاد-کردن-هوش-و-حافظه-غذا-های-مورد-نیاز

• غذاهای مورد نیاز مغز

- یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از امینواسید ها، چربیهای امگا3و6، مواد معدنی و ویتامین ها می تواند حافظۀ ما را قوی وسرحال نگه دارد. سعی کنید در هر وعدۀ غذایی ترکیبات پروتئینه مانند انواع مغزها ...گردو، بادام، پسته، دانه ها، غلات وحبوبات و پروتئین های حیوانی را مصرف کنید .
ماهی بویژه ماهیهای که در آب های عمیق زندگی می کنند منبع خوبی برای تأمین چربیهای ضروری بدن ما می باشند ،سلول های بدن ما برای بهتر انجام دادن فعالیت های خود به این چربیها نیاز دارند .سایرغذاهای حافظه عبارتند از:انواع سیب ها، انواع فلفل ها، فلفل دلمه ای قرمز و زردو...کرفس،کدوحلوایی، سیب زمینی، جعفری، قارچ، آناناس، دانه های کنجد،گردو ،کدو، چغندر، لوبیا سفید، خربزه ، تمشک وجودوسر.

معجونی برای تقویت ذهن و حافظه:

اسیدهای چرب ضروری ،کاروتنوئیدها و آنتی اکسیدان های موجود در این معجون سبب تغذیه و تقویت مغز شما می شوند:

یک فنجان گردو
یک دوم فنجان بادام زمینی
یک چهارم فنجان دانه کنجد
یک دوم فنجان تخم کدو حلوایی
یک دوم فنجان زرد آلو

علاوه بر اینکه غذاهای مناسب ومفید سبب تقویت حافظه می شوند، نوشیدن چای سبز نیز می تواند سبب جلوگیری از تولید آنزیمی می شود که بیماری آلزایمر را به وجود می آورند؛ چای سبز بادارا بودن "پُلی فُنول"و آنتی اکسیدان ها می تواند از پیری وزوال مغز جلوگیری کند.

زمانی که شما نیاز به تمرکز دارید ویا می خواهید تمرکز از دست رفتۀ خود را باز یابید ،سعی کنید با نوشیدن جوشاندهای از گیاهان دارویی که سرشار ویتامین Bمی باشند بطور طبیعی ذهن و حافظه خود را تیز وسرزنده کنید.
شما می توانید هریک از گیاهان زیر را به مدت 5 دقیقه در آب جوش خیس کرده و سپس از صافی عبور داده وعصارۀآن را میل نمائید.
شوید، میخک، مرزنگوش، رُزماری، مریم گلی، رازیانه، هل، سیر، پیاز، زنجبیل، تره فرنگی، فلفل، پیازکوهی، دارچین، ریحان، گشنیزو موسیر .می توان هریک از این گیاهان را به تنهایی ویا حتی ترکیبی خیس نمائید.

منبع: سایت web MD
مترجم: نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :