کارهایی که باعث می شوند پوست زودتر چروک شود

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> سلامت >> پوست،مو،ناخن >>

وای چین و چروکها ما می خواهیم از دست شما خلاص شویم اما شما هر روز بیشتر می شوید.

عوامل زیادی دربروز چین و چروکها دخالت دارند مانند نور آفتاب، مصرف دخانیات، مصرف مشروبات الکلی و همچنین عدم مراقبت از پوست، اما بعضی از عادات روزانه ما سبب بدتر شدن چین و چروکها می شوند بدون اینکه متوجه آن شویم.

نی

نوشیدن از طریق نی

اگر چه نوشیدن بوسیله نی می تواند برای سلامت دندانها مفید باشد و از پوسیدگی دندانها براثر مواد قندی موجود در نوشیدنیها پیشگیری کند اما می تواند سبب بروز چین و چروکهای ریزی در اطراف لب شود (مانند زمانیکه شما سیگار می کشید و لبهای خود را جمع می کنید). البته نوشیدن میلک شیک، کوکتل و اسموتی از طریق نی اگر گهگاهی انجام شود، اشکالی ندارد. اما اگر این کار هر روز تکرار شود می تواند سبب چین و چروک شود.

 استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی و دستگاههای تهویه هوا با بالاترین قدرت

اگرچه استفاده از وسایل گرمایشی به هنگام سرما و وسایل سرمایشی به هنگام گرما می تواند حس خوبی به افراد داده و سبب آسایش و آرامش می شود اما گرمای بیش از حد همچنین سرمای بیش از اندازه خود می تواند سبب آسیب جدی به پوست شود زیرا پوست را دچار خشکی بیش از حد می کند. (آیا پس از یک پرواز طولانی با هواپیما متوجه خشکی پوست خود شده اید؟) اگر مجبورید ساعتها در محلی باشید که دستگاه تهویه هوا با قدرت بالا کار می کند، حتما یک لیوان آب در کنار تخت خود داشته باشید تا با نوشیدن آن در طول شب از خشکی پوست جلوگیری کرده و رطوبت لازمه را به پوست برسانید.

خوابیدن به یک پهلو

اگر عادت دارید که هر شب به یک پهلو می خوابید این عادت سبب می شود که به مرور یک خط عمودی  در وسط پیشانی ایجاد شده و با گذشت زمان عمیق تر می شود. بنابراین سعی کنید که به پشت بخوابید.

دست

 خوابیدن بر روی دستها

آیا اخمو به نظر میرسید؟ پس بدانید و آگاه باشید زیرا این مدل خوابیدن (خوابیدن بر روی دست) سبب میشود به یک ناحیه از صورت فشار وارد شده و این فشار وارده می تواند سبب خرابی و از بین رفتن کلاژن در آن ناحیه شود که این امرخود منجر به چین و چروک میشود ، درنتیجه با بیشتر شدن این چینها در وسط پیشانی اخموتر بنظر می رسید.

شکر

زیاد خوردن مواد غذایی حاوی قند و شکر

همه میدانیم که قند و شکر دشمن سلامتی است اما مواد قندی نه تنها سبب افزایش وزن می شود بلکه اثرات بدی بر سلامت پوست دارند. مصرف زیاد مواد قندی سبب افزایش ناگهانی قند خون شده و این مساله می تواند سبب خرابی و آِسیب کلاژن و الستین پوست شود و از  بین رفتن کلاژن پوست سبب بروز چین و چرکها می گردد. سعی کنید تا جایی که میتوانید از مواد غذایی تازه استفاده کنید و از مصرف مواد غذایی حاوی قند و شکر فراوان خودداری کنید.

عینک

استفاده نکردن از عینک آفتابی

همانطور که برای حفاظت پوست دربرابر نور آفتاب از کرمهای ضد آفتاب (SPF) استفاده می کنیم استفاده از عینک آفتابی برای جلوگیری از آسیب پوست و بروز چین و چروک نیز الزامی است. زیرا زمانی که بدون عینک آفتابی در زیر نور خورشید قرار داریم و بطور مثال میخواهیم کتاب بخوانیم ناخودآگاه مجبور می شویم که چشمان خود را در هم بکشیم و این جمع شدن چشمان می تواند سبب ایجاد چین و چروکهای ریزی در اطراف چشم شود.

آدامس

 آدامس جویدن

اگر عادت دارید که همیشه آدامس بجوید این کار می تواند به مرور سبب آسیب دیدن کلاژن پوست شده ودر نتیجه در اطراف لبها چین و چروکهای ریزی پدیدار میشوند،

استفاده از روبالشی که از جنس کتان می باشد

استفاده از روبالشیهایی که از جنس ابریشم می باشد به سلامت پوست و پیشگیری از ایجاد چین و چروک کمک می کند زیرا استفاده از روبالشهایی که جنس زبر و خشن دارند به مرور سبب بروز چین و چروک در پوست صورت می شود.

خواب ناکافی

داشتن خواب کافی به حفظ سلامتی و جوانی پوست کمک می کند زیرا بازسازی سلولهای پوست  درزمانی که ما می خوابیم انجام می شود. بنابراین اگر دوست دارید که پوستتان دیرتر دچار چین و چروک شود خوب و به اندازه بخوابید و قبل  از خواب از کرم پوست که مناسب شب می باشد حتما استفاده کنید.

منبع:webmd

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :