کربوهیدرات هایی که به لاغر ماندن کمک می کنند!

7 / 10
از 2 کاربر
مقالات >> سلامت >> چاقی و لاغری >>

کربوهیدرات-هایی-که-به-لاغر-ماندن-کمک-می-کنند.

بدن و مغز ما برای اینکه بتوانند عملکرد خوب و مفیدی داشته باشند به کربوهیدرات نیاز دارند. مواد غذایی حاوی کربوهیدرات متفاوت می باشند؛ انواع میوه ها، محصولات لبنی وسبزیجات منبع خوبی از کربوهیدرات می باشند. مواد غذایی نشاسته ای نیز حاوی کربوهیدرات می باشند و اگر به اندازه مصرف شوند برای بدن مفیدند اما اگر مواد غذایی نشاسته ای را بیش از اندازه مصرف کنیم می توانند خطر ابتلا به بیمارهای قلبی و دیابت را افزایش دهند(منظور مواد غذایی مانند انواع کیک ها، دونات ها و نانهایی که با آرد سفید و غیر سبوس دار تهیه می شوند). مصرف مواد غذایی که از آرد سبوسدار تهیه شده اند نه تنها برای بدن مضر نیستند بلکه مفید نیز می باشند و حتی می توانند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و دیابت را کاهش دهند واز طرفی می توانند سبب کاهش وزن شوند چون این نوع مواد غذایی (سبوسدار)عموماً سرشار از فیبر می باشند.

در این جا چند نوع ماده غذایی را که حاوی کربوهیدرات می باشند به شما معرفی می کنیم تا سعی کنید آنهارا وارد رژیم غذایی روزانه خود کرده و از فواید آن بهره مند شوید.

کربوهیدرات-هایی-که-به-لاغر-ماندن-کمک-می-کنند-پاستا

انواع پاستا و یا ماکارونی تهیه شده از آرد سبوسدار : ماکارونی ویا پاستاهایی که از آرد سبوسدار تهیه می شوند میزان فیبر موجود در آنها دو تاسه برابر بیشتر است نسبت به پاستا های که با آرد سفید وتصفیه شده (غیرسبوسدار)تهیه می شوند. از طرفی نانهایی که با آرد سبوسدار تهیه می شوند و هم چنین برنج قهوه ای سالمتر از نانهایی هستند که با آرد سفید تهیه می شوند وهم چنین برنج قهوه ای به علت داشتن فیبر زیاد، نسبت به برنج سفید سالمتر می باشد.

کربوهیدرات-هایی-که-به-لاغر-ماندن-کمک-می-کنند-جو

جو : انواع جو اعم از جو پرک ویا جو دو سر همگی حاوی فیبر فراوانی می باشند و فیبر موجود در آنها از نوع فیبر قابل حل می باشد که به پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می کند؛ البته جو دو سر نسبت به جو پرک حاوی فیبر بیشتری می باشد.

کربوهیدرات-هایی-که-به-لاغر-ماندن-کمک-می-کنند-گندم

بلغور یا گندم خیس کرده : بلغور علاوه بر دارابودن کربوهیدرات فراوان و مفید برای بدن، منبع غنی از فیبر بوده و با مصرف آن می توان کربوهیدرات مورد نیاز بدن را تا حد زیادی تامین کرد.

کربوهیدرات-هایی-که-به-لاغر-ماندن-کمک-می-کنند-پاپ-کورن

پاپ کورن (ذرت بو داده) : زمانی که احساس می کنید برای خوردن چیپس سیب زمینی و یا هله هوله هایی از این قبیل دچار ولع شده اید، می توانید با خوردن پاپ کورن به عنوان یک هله هولۀ مفید حرص وولع خود را کاهش دهید؛ پاپ کورن حاوی کربوهیدرات ، فیبر و سبوس فراوان بوده و می توان با مصرف آن تا حدی کربوهیدرات و فیبر مورد نیاز بدن را تامین نمود.
از آن جایی که مواد غذایی نامبرده شده ، حاوی فیبر فروانی می باشند، در نتیجه در لاغر ماندن افراد موثرند.

منبع: سایت health
مترجم: نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :