استفاده از رنگ های پاستلی در چیدمان میز ناهار خوری

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> آراستن میز غذا >>

رنگ های پاستلی (روشن و ملایم) که کاملاً زیبا و دلچسب می باشند نه تنها رنگ و بوی دوستانه به میز می بخشند ، بلکه گرما و لطافت میزی را که با رومیزی کاملاً سفید پوشانده شده دو چندان می کنند . استفاده از رنگ های پاستلی در آراستن میز ، بسیار چشم نواز بوده و دارای اثرات خوشایند و مطبوعی میباشد . می توان از یک تک رنگ پاستلی استفاده کرد و یا از چندین رنگ با سایه روشن های متفاوت، در این حالت چیدمان میز ، شکوه خاصی پیدا کرده و به ویژه اگر ظرفی پر از بادام های شکری بر روی آن قرار گیرد .

استفاده-از-رنگ-های-پاستلی-در-چیدمان-میز-ناهار-خوری

در حالی که رنگ های تند و شاد و پر رنگ برای یک میز شام که با شمع های نورانی آراسته شده اند مناسب می باشد رنگ های ملایم و خفیف برای میز نهار پسندیده تر است . . گذاشتن گل های ظریف و زیبایی مانند گل پامچال زردرنگ و یا شکوفه های صورتی رنگ درخت سیب بر روی میز نهار ، علاوه بر تداعی کردن رنگهای موجود در باغ و باغچه می تواند زیبایی خاصی به میز بدهد ، می توان تزئین میز را عمدتاً با گل انجام داد و یا به شکلی استفاده از شاخه های تک گل میز را آراسته نمود بطور مثال می توان یک شاخه گل ظریف را با استفاده از یک روبان که به دور دستمال سفره پیچیده شده است ، با آن همراه کرد و یا بدون استفاده از روبان در کنار دستمال سفره قرار داد . برای جلوه کردن بیشتر میز از دستمال سفره هایی که با رنگهای پاستلی هستند استفاده کرده و سعی کنید از ظروف چینی سفید ساده در کنار ظروف بلوری (پارچ و یا لیوان ها ) کاملاً شفاف و ساده استفاده نمایید .

استفاده-از-رنگ-های-پاستلی-در-چیدمان-میز-ناهار-خوری-1

استفاده از دستمال سفره های پاستلی رنگ همراه با اورگانزای سفید رنگ که بر روی آنها تک شاخه های گل های ظریف و زیبا قرار گرفته ، می تواند زیبایی خاصی به میز بدهد .
استفاده از رنگ سبز روشن و ملایم علاوه بر اینکه حس و حال تازگی و طراوت به میز می بخشد به نوعی تداعی کننده فضای بیرون از خانه (باغ و باغچه ) نیز می باشد و میز را زنده و تازه جلوه می دهد.
استفاده از رنگ صورتی پر رنگ علاوه بر تابستانی بودن این رنگ ، هماهنگی خوبی با سالادها و میوه
های سبز و تازه از نظر رنگ خواهد داشت و علاوه بر اشتها برانگیز کردن ، چشم نواز نیز می باشد .

منبع:decorative

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :