خوردن غذاهای حاوی كلسيم و ويتامين D به كاهش وزن كمک می كند!

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> دانستنی های تغذیه >>

با اضافه كردن غذاهای حاوی كلسيم و ويتامين D به رژيم غذايی خود می توانيد از انباشت چربی بيشتر در ناحيه كمر جلوگيری كنيد!

در تحقيقاتی كه اخيراً بر روی گروهی از زنان انجام شد، محققان دريافتند افرادی كه از مكمل‌های كلسيم و ويتامين D استفاده می كردند تمايل كمتری برای خوردن غذاهای پرچرب و پركالری داشتند و در نتيجه ميزان كاهش وزن در آنها چهار برابر افرادی بود كه مكمل كلسيم و ويتامينD مصرف نمی كردند.

محققان معتقدند زمانی كه ميزان كلسيم مصرفی افراد بسيار كم می باشد، بدن اين افراد برای خوردن غذاهای حاوی مواد معدنی از جمله كلسيم حريص‌تر می باشد و از طرفی غذاهايی كه كلسيم بالايی دارند مانند بستنی و يا پنيرهای پرچرب علاوه بر چرب بودن دارای كالری زيادی نيز می باشند كه خوردن آنها خود باعث چاقی و اضافه وزن می گردد؛ بنابراين زمانی كه از مكمل‌های كلسيم (600 ميلی گرم در روز) استفاده می كردند علاوه بر كاهش وزن بيشتر، انباشت چربی های بدن آنها نيز كاهش يافته بود. خوردن ويتامين D همراه با كلسيم توصيه می شود زيرا حضور ويتامين D موجب جذب بيشتر كلسيم در بدن می شود.

خوردن-غذاهاي-حاوي-كلسيم-و-ويتامين-D-به-كاهش-وزن-كمك-مي‌كند

مواد لبنی مانند ماست و دوغ كه سرشار از كلسيم و باكتری های مفيد می باشند می توانند به كاهش وزن شما كمک زيادی بكنند. افرادی كه از رژيم غذايی كم كالری پيروی می كردند و مصرف ماست و دوغ را در رژيم غذايی روزانه خود گنجانده بودند، كاهش وزن بيشتری داشتند و ميزان چربی های دور كمر آنها نيز كاهش يافته بود؛ محققان معتقدند كلسيم موجود در مواد لبنی از انباشت چربی در بدن جلوگيری كرده و به كاهش بافت چربی در بدن كمک می كند. محققان می گويند مواد لبنی حاوی كلسيم مانند ماست حاوی تركيباتی هستند كه به كاهش بافت چربی بدن كمک می كنند.

مواد لبنی حاوی كلسيم و يا مكمل‌های كلسيم می توانند به سالم ماندن دندانها و لثه‌ها كمک كنند. از آن جايی كه ماست حاوی باكتری های مفيد برای بدن می باشد خوردن چندين قاشق ماست در روز می تواند سبب تقويت سلامت لثه و دندانها شود و از طرفی با از بين بردن باكتری های بد موجود در دهان از بدبو شدن دهان نيز جلوگيری می كند.

منبع : سايت webMD
مترجم : نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :