طالبی را بهتر بشناسیم

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> میوه ها و سبزیجات >>

طالبی-را-بهتر-بشناسیم

طالبی از خانواده خیار ،کدو حلوایی و کدو سبز می باشد که هر یک از آنها مناسب برای سلامت پوست می باشد .با خوردن این میوه خوشمزه و آبدار و مغذی از چین و چروک پوست پیشگیری کنید.

طالبی سرشار از آنتی اکسیدان

زمانی که نام ویتامین ث برده می شود معمولا همه به یاد مرکبات می افتند،در حالیکه طالبی نیز یک منبع بسیار غنی از ویتامین ث می باشد که با بروز چین و چروک مبارزه می کند. در واقع خوردن یک فنجان (حدود 160 گرم)از این میوه آبدار می تواند میزان ویتامین ث مورد نیاز روزانه بدن را تامین کندو در نتیجه با از بین بردن رادیکالهای آزاد می تواند از آسیب دیدن بافت کلاژن پوست جلوگیری کرده و سبب سفتی و استحکام بافت پوست شده و از شل شدن و ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.

ویتامین ث یکی از اساسی ترین آنتی اکسیدانهای ضد چین و چروک می باشد زیرا نه تنها سبب از بین رفتن رادیکالهای آزاد و مضر می گردد بلکه سبب احیا و بازسازی ویتامین E که یکی از آنتی اکسیدانهای مهم به شمار می آید،می گردد.ویتامین Eدر بدن با از بین بردن رادیکالهای آزاد در بدن به شکل غیر فعال در می آید در حالیکه ویتامین ث می تواند این ویتامین غیر فعال را مجددا فعال کرده تا با رادیکالهای آزاد بیشتری مبارزه کند و آنها را از بین ببرد در نتیجه به حفظ کلاژن پوست که سبب استحکام و سفتی پوست می شود کمک زیادی می کند.

طالبی همچنین منبع غنی از ویتامین آ می باشد.از آن جایی که ویتامین ث محلول در آب و ویتامین آمحلول در چربی می باشدو طالبی با دارا بودن ویتامینهای آ وث کمک چشمگیری در از بین بردن رادیکالهای آزاد ایفا می کند.

بدن میتواند از بتا کاروتن ،ویتامین آ بسازد و طالبی سرشار از بتا کاروتن میباشد(به علت دارا بودن رنگ زرد)که می تواند از آسیب پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری نماید.
طالبی هم چنین حاوی مقادیر فراوانی پتاسیم و ویتامین ب،وفولیت می باشد که همگی سبب ایجاد پوستی سالم و شاداب و زیبا میباشند.

طالبی-را-بهتر-بشناسیم-1

نگران قند موجود در طالبی نباشید،زیرا طالبی حاوی ویتامین های گروه ب می باشد که این ویتامینها در تولید انرژی بدن نقش مهمی دارند و در نتیجه با سوزاندن قند و تبدیل آن به انرژی از بالا رفتن قند خون جلو گیری می کنند.طالبی حاوی مقادیر زیادی فیبر نیز می باشد و همین سبب می شود که قند موجود در طالبی وارد جریان خون شده و در نتیجه از بالا رفتن ناگهانی قند خون جلوگیری کرده و سطح آنرا ثابت نگه میدارد.غذاهای حاوی فیبر مانند طالبی سبب می شوند که شما ساعتها احساس سیری کنید ودر نتیجه به نوعی از خوردن غذاهایی که چندان مناسب برای پوست نمی باشد جلوگیری میکند.بنابراین میوه طالبی با داشتن ویتامینها و مواد معدنی و فیبر می تواند کمک چشمگیری در حفظ سلامتی و جوانی پوست بدن ایفا کند.

منبع:eating well

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :