فواید خوردن پوست پرتقال

8 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> میوه ها و سبزیجات >>

شاید خوردن پوست پرتقال کمی عجیب به نظر برسد، اما به هر حال شما این کار را انجام داده اید بطور مثال در برخی مواد غذایی مانند بعضی از کیک ها رنده پوست پرتقال وجود دارد و یا مربای پوست پرتقال ، خلال پوست پرتقال که از آن در برخی غذاها استفاده می کنند. وارد کردن مقداری پوست پرتقال به رژیم غذایی می تواند مواد مغذی زیادی به بدن برساند، اما دقت کنید که قبل از مصرف پوست پرتقال ، آنرا به دقت بشوئید تا عاری از هر نوع مواد آفت کش شیمیایی و یا مواد نگهدارنده باشد در غیر این صورت می توانید از پرتقال های اُرگانیک استفاده نمائید.

فواید-خوردن-پوست-پرتقال

مواد مغذی

1 قاشق غذاخوری رنده پوست پرتقال حاوی 0/6فیبر می باشد، و 14درصد از ویتامین Cروزانه و 1درصد ویتامین A، کلسیم و اسید فولیک مورد نیاز بدن را تأمین می کند.
مقدار کالری آن حدود 6 بوده و سدیم، قند،کلسترول و چربی در آن وجود ندارد. یکی از راههای مصرف رنده پوست پرتقال، اضافه کردن آن به چای، قهوه، مربا ویا استفاده از آن در تهیه کیک ها می باشد.

پکتین

پوست پرتقال حاوی مقادیر زیادی پکتین می باشد. پکتین نوعی کربوهیدرات می باشد که بطور طبیعی در میوه ها وجود دارد و دارای خاصیت ژل مانند بوده و از این خاصیت در تهیه انواع مربا ها و ژله ها استفاده می کنند (با حرارت دادن ، ژل مانند می شود)بنا به گفته کارشناسان مصرف پکتین ، به سلامت روده ها و هم چنین رشد باکتریهای مفید در بدن کمک می کند؛ از طرفی پکتین از چسبیدن میکروبهای بیماری زا به روده ورشد آنها جلوگیری می کند.

سلامت قلب

رنده پوست پرتقال و سایر مرکبات حاوی فیتونوترین فلاونوئید می باشد که می تواند به کاهش LDL(کلسترول بد خون) و تری گلیسرید در سطح خون کمک کند. پوست پرتقال هم چنین حاوی ترکیبات ضد التهابی بوده و در مجموع با داشتن چنین ویژگیهایی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش می دهد.

رنده پوست پرتقال و کلسترول

کلسترول بالا معمولا ً بدون هیچ نشانه و یا علامتی در بدن اتفاق می افتد. اگر کلسترول بالا، تشخیص داده نشود و یا بدون درمان رها شود می تواند منجر به بروز مشکلات جدی از قبیل حملات قلبی، بیماریهای قلبی و یا سکته گردد. بنا به گفته کارشناسان ، داشتن وزن مناسب، و ورزش کردن بطور مرت