نان سیر (بروسکتا)

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> آشپزی >>

نان-سیر-بروسکتا

نان سیر (بروسکتا) که در اسپانیا ، یونان و ایتالیا به عنوان پیش غذا سرو می شود تشکیل شده از گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و کالباس سالامی که به عنوان میان وعده نیز می توان آن را مصرف کرد.

مواد لازم برای 4 نفر:

150 گرم پنیر موزارلا
2 عدد گوجه فرنگی
یک عدد نان باگت فرانسوی
1 عدد سیر ، نصف شده
30 میلی لیتر (2 قاشق غذاخوری) روغن زیتون + کمی برای مالیدن بر روی نان
12 عدد اسلایس سالامی
یک قاشق غذاخوری ریحان خرد شده
نمک و فلفل
ریحان تازه برای تزئین

نان-سیر-بروسکتا-1

طرز تهیه:

1. گریل را با درجه حرارت متوسط روشن کنید. پنیر موزارلا را به 12 اسلایس تقسیم کنید و هر گوجه فرنگی را به 6 اسلایس تقسیم کنید. نان باگت فرانسوی را از طول به دو نیم کرده و هر نیمه را بطورافقی به چند اسلایس تقسیم کنید

2. نان را درزیر حرارت گریل قرارداده و اجازه دهید تا حدی برشته شود . سپس زمانی که نان هنوز گرم می باشد سیر را که از وسط به دو نیم کرده اید برروی نان بمالید (هر دو طرف آن) سپس نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون را بر روی نان بریزید.

3. حال بر روی هر نان تست شده، 3 اسلایس گوجه فرنگی، 3 اسلایس پنیر موزارلا و 3 اسلایس از کالباس سالامی قرار دهید و سپس روی آنها را با کمی روغن زیتون چرب نمایید و نمک و فلفل زده و کمی هم ریحان بریزید.

4. حال نانها را بر روی کباب پز (گریلی) قرار دهید و اجازه دهید به مدت 2 تا 3 دقیقه (زمانی که پنیرها آب شوند) بر روی گریل بماند سپس به محض آماده شدن از روی گریل برداشته و داغ سرو شود، میتوان با کمی برگ ریحان روی آن را تزیین نمود.

منبع:cooking

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :