پوست ما چقدر به آب نياز دارد!؟

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> پوست،مو،ناخن >>

پوست-ما-چقدر-به-آب-نياز-دارد

حتماً شما هم شنيده‌ايد كه نوشيدن 8 تا 10 ليوان آب در روز رطوبت پوست شما را تأمين می كند. اما آيا اين موضوع واقعاً درست است؟ هر سيستمی در بدن برای عملكرد خود نياز به آب دارد و پوست نيز همينطور. البته وقتی پوستی خشک می باشد مهم اين نيست كه چقدر در روز آب می نوشيد بلكه آنچه مهم است اين می باشد كه پوست بدن تا چه ميزان می تواند اين رطوبت و آب را در خود حفظ و نگه دارد.

پوست تمامی افراد به‌طور طبيعی دارای بافتی می باشد كه رطوبت را در خود نگه می دارد و سبب مرطوب و نرم ماندن پوست بدن می گردد. عوامل محيطی مختلف مانند سرمای زياد، گرمای خشک، و يا استفاده از مواد شوينده و تميز كنندة نامناسب پوست، می تواند اين عملكرد طبيعی پوست را دچار اختلال كرده و سبب خشكی پوست، پوسته پوسته شدن و ايجاد چين و چروک گردد. خوردن مكمل‌های حاوی تخم كتان ( بَزَرَك Flax seed ) و هم‌چنين مصرف مواد غذايی حاوی اسيدهای چرب امگا3- مانند ماهی سالمون می تواند پوست شما را در حفظ رطوبت كمک كرده و سبب نرمی و لطافت پوست شما گردد.

واقعاً پوست بدن به چه ميزان آب نياز دارد؟

نوشيدن 8 ليوان آب در روز ضرری ندارد اما توجه داشته باشيد كه 20% از آب مورد نياز بدن ما روزانه از طريق غذا و ساير نوشيدنی ها مانند قهوه، و يا چای تأمين می شود البته بد نيست بدانيد كه نوشيدنی های الكلی خود سبب خشكی پوست می گردند. به‌طور كلی، قانونی در مورد ميزان نوشيدن آب در روز وجود ندارد و اين مسأله به سايز بدن شما و ميزان فعاليت بدن در طول روز بستگی دارد.

بهترين نوشيدنی براي پوست

اگر قصد آبرسانی به پوست خود را داريد، سعی كنيد به‌جاي نوشيدنِ نوشيدنی هايی كه برای پوست شما مضر می باشد مانند انواع نوشابه‌های گازدار، نوشابه‌های الكلی و آب ميوه‌های شيرين غير طبيعی از نوشيدنی های سالم كه برای پوست شما مفيدند مانند آب ميوه‌های طبيعی، چای سبز كه سرشار از آنتی اكسيدان می باشد و يا آب انار طبيعی استفاده كنيد.

منبع : سايت webMD
مترجم : نوری فرد

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :