کدو حلوایی،ضد چین و چروک

10 / 10
از 1 کاربر
مقالات >> تغذیه >> میوه ها و سبزیجات >>

رنگ نارنجی کدو حلوایی نشان دهنده آن است که حاوی بتاکاروتن می باشد ؛ بتاکاروتن آنتی اکسیدان قوی بوده و یکی از کاروتینوئیدهای گیاهی می باشد که در بدن تبدیل به ویتامین A می گردد . ویتامین A مانند یک آنتی اکسیدان عمل کرده و رادیکالهای آزاد را که برای بدن مضر بوده و سبب چین و چروک پوست نیز می گردند از بین برده و در نتیجه به جلوگیری از بروز چین و چروک در پوست کمک کرده و سبب داشتن پوستی جوان و شاداب می گردد ؛ کمبود ویتامین A در بدن سبب پوستی خشک و شکننده می شود .

کدو-حلوایی-ضد-چین-و-چروک

بتاکاروتن و زیبایی

یکی دیگر از توائایی های آنتی اکسیدان بتاکاروتن مبارزه با پیری در سایر اندامهای بدن می باشد . تحقیقات نشان می دهد داشتن رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی حاوی بتاکاروتن می تواند خطر ابتلا به برخی بیماری ها از قبیل سرطان را کاهش داده و همچنین بدن را در برابر ابتلا به بیماری های قلبی محافظت می کند . بتا کاروتن می تواند به عنوان یک عامل بالقوه در بدن ، با علائم پیری مبارزه کند . ترکیبات موجود در کدو حلوایی می تواند در تشکیل کلاژن مؤثر باشد و کلاژن نیز به نوبه خود سبب سفتی ، و شادابی پوست شده و از شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند .

ویتامین C و کدو حلوایی

کدو حلوایی علاوه بر دارا بودن آنتی اکسیدان ، حاوی ویتامین C نیز می باشد و این ویتامین خود آنتی اکسیدانی است که می تواند با رادیکالهای آزاد که به بافت کلاژن آسیب می رسانند ، مبارزه کنند . از آن جایی که رادیکالهای آزاد بطور طبیعی در بافت سلولی پوست وجود دارند و ویتامین C نیز در بدن ذخیره نمی شود بنابراین لازم است که رژیم غذایی روزانه خود را طوری تنظیم کنیم که مقادیر لازم ویتامین C هر روز به بدن برسد تا بدن بتواند با رادیکالهای ازاد مبارزه کند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :